Zasedací místnost je prostor, který využijete, když se potřebujete na něčem domluvit. Klíčové je tedy vzájemně si rozumět. Problém bohužel může nastat, pokud je vaše zasedačka například v moderní budově s dokonale rovnoběžnými stěnami, všude beton a sklo a tak dále. Anebo naopak - v historické budově s klenutým stropem - zde se zvuk pohybuje po jiných cestách, ale nakonec se stejným výsledkem. V takových místnostech může být s akustického hlediska problematický i běžný hovor, natož důležité obchodní jednání či porada firmy.
Ovšem oříškem a skutečnou výzvou je videokonference s klienty a obchodními partnery. Jak to jistě všichni znáte, když druhou osobu posloucháte zprostředkovaně například přes telefon, televizi, anebo videohovor - akustiku vnímáte mnohem intenzivněji a to právě v tom negativním smyslu: Zatímco při rozhovoru tváří v tvář má náš mozek tendenci ze střípků slov poskládat smysl výpovědi, tak po převodu řeči na elektrický signál a zvláště při nižším datovém toku, se nakonec už nemá mozek čeho chytit a v důsledku není rozumět, o čem je řeč.
V tomto konkrétním případě se jednalo o historickou budovu s klenutým stropem. Taková situace obvykle prospívá dlouhému doznívání basových frekvencí, což mimochodem i v tomto případě potvrdilo měření. Navrhované řešení tedy obsahovalo kombinaci panelů Phoebe, které jsou v kancelářských prostorech oblíbeným evergreenem, s panely Ganymed, které jsou spíše typické pro prostory s hudebními nároky.
"Máme dlouhou zasedací místnost s vysokým a klenutým stropem, což zhoršovalo kvalitu telekomunikačních hovorů. Po realizaci navrhnutého řešení od společnosti PROTI:HLUKU se výrazně zlepšila akustika v místnosti, především se zredukovala velmi silná ozvěna, což ocenili nejenom přítomní v zasedačce, ale i kolegové a zákazníci, s nimiž často komunikujeme právě prostřednictvím videohovorů."
V. B., office manager